المنت حرارتی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. المنت حرارتی

المنت حرارتی

المنت حرارتی یا المنت گرمایشی رشته سیم نیمه هادی مقاوم بوده که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالایی دارد. برای نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل الماس برقرار گردد؛ سیم در عرض چند ثانیه ذوب می شود. اما المنت این خاصیت را ندارد و جریان‌ های زیادی را می تواند تحمل نماید. جنس المنت ها مختلف است اما اغلب آن ها از جنس نیکل کروم یا نیکروم هستند.

همچنین المنت ها را می توان دارای قدرت و توان های متفاوتی دانست که انواع آن را در بازار با قیمت ارزان می توان دریافت کرد. بیش تر کاربرد المنت ها در آبگرمکن های برقی، بخاری های برقی، اتو بخار و سماور برقی می باشد که کاربرد های فراوان این قطعه به طور کامل قابل بیان نیست. توجه داشته باشید که از المنت های کوچک نیز می ‌توان در سشوار برای افزایش حرارت باد آن استفاده کرد. یکی از انواع المنت ها، المنت حرارتی می باشد که در مقاله پیش رو قصد داریم به طور کامل آن را بررسی کنیم تا شما عزیزان بیش تر با آن آشنا شوید.

انواع المنت حرارتی

در قسمت قبل با المنت و به خصوص المنت حرارتی آشنا شدیم .در این بخش قصد داریم انواع آن را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از انواع المنت های حرارتی، المنت میله ای می باشد که از پر کاربرد ترین آن هاست. از این المنت اغلب جهت گرم کردن مایعات، فضا و همچنین کارخانجات صنعتی لوازم خانگی و انواع قالب ها استفاده می شود. روکش این المنت از جنس استیل بوده و بر هر شکلی قابل خم شدن و کاملاً شکل پذیر است.

دیگر نوع المنت ها، المنت پره ای رادیاتوری می باشد که اغلب برای گرمایش محیط و ایجاد هوای گرم و خشک در صنعت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. المنت فشنگی نیز برای گرم کردن انواع قالب ریختگی مورد استفاده قرار گرفته که به آن ها المنت های کارتریج نیز گفته می شود. یکی دیگر از انواع المنت های حرارتی، المنت سرامیکی بوده که برای گرم کردن سیلندر های دستگاه، تزریق لوله ها، انواع مخازن و دستگاه های تولید ذغال مورد استفاده قرار می گیرد. المنت سیلیکون المنتی منعطف بوده و جهت گرم کردن انواع سیالات از آن استفاده می‌شود. از آن بیش تر برای گرم کردن مخازن گاز و محصولات خطرناک اشتعال پذیر استفاده می ‌شود.

این نوع المنت به طور کامل ضد آب بوده و خطر انفجار در آن صفر است. کویل هیتر یکی دیگر از المنت ها بوده که از انعطاف بالایی برخوردار است و برای گرم کردن لوله های باریک از آن استفاده می شود. از مزیت‌ های این المنت می ‌توان به سنسور حرارتی آن اشاره کرد که دما را تا ۸۵ درجه تامین می‌کند. نوع بعدی المنت، هیتر فلنج دار بوده که به علت داشتن فلنج، آب بندی شدن المنت و محل بسته می ‌تواند جهت گرم کردن انواع مخازن مایعات روغن، گاز و آب مورد استفاده قرار گیرد. میتوانید برای سفارش المنت فلنچ دار با ما در تماس باشید.

همچنین جنس روکش آن را می ‌توان با توجه به شرایط به صورت سفارشی ساخت. برخی از آن ها به صورت کمربند دور نازل های حرارتی، سیلندر، مخزن و بشکه قرار می گیرد که علت این امر این است که حرارت را تا ۳۰۰ درجه تامین نماید. یکی دیگر از انواع المنت ها، المنت تنش زدایی بوده که جهت پیش گرم کردن لوله ها و صفحه های بزرگی که قرار است جوشکاری شوند استفاده می شود و دمای هزار درجه را می تواند تامین کند.

از المنت شیشه ای نیز جهت گرم کردن دستگاه های خشک کن و گرم کردن تابشی می توان استفاده کرد. یکی دیگر از المنت ها نیز المنت ضد اسید می باشد که جهت گرم کردن وان های اسید و آبکاری می توان از آن استفاده کرد. همان طور که مشاهده کردیم المنت های حرارتی انواع بسیار مختلفی دارند که هر یک از آن ها خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و در صنعت های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. برای سفارش محصول مورد نظر حتما نیاز خود را در نظر بگیرید سپس یکی از آن ها را انتخاب کنید.

المنت حرارتی و هیتر گرمایشی

المنت گرمایی

یکی از انواع المنت ها، المنت گرمایی یا المنت حرارتی می باشد که یک سیم دارای مقاومت الکتریکی است که به دور یک استوانه عایق رسانه‌ها از جنس سرامیک یا خاک نسوز پیچیده شده و با عبور جریان برق از آن، گرما تولید می‌شود. این المنت از جنس نیکول و کروم بوده و ممکن است از ترکیبات آلومینیوم ساخته شود که توان آن ها با یک دیگر متفاوت است.

المنت سازی

تا این قسمت از مقاله به طور کامل با المنت ها و انواع آن ها آشنا شدیم. حال می خواهیم به المنت سازی و موضوع سازنده المنت بپردازیم تا شما بیش تر با آن ها آشنا شوید. در سال ۱۸۷۹ ادیسون برای لامپ روشنایی خود از رشته کربنی استفاده کرد. این رشته علاوه بر نور، گرما هم تولید می‌کند. پس افتخار ساخت اولین المنت حرارتی برقی نصیب ادیسون شد. المنت حرارتی از رشته سیم نیمه هادی با مقاومت بالا تشکیل شده که مقاوم بوده و به دور یک هسته سرامیک نسوز پیچیده می شود.

ترکیب سیم المنت گرمایی و سرامیک تحمل دمای بالایی داشته و در اثر عبور جریان است که نیمه رسانا به علت مقاومت الکتریکی بالا گرمای زیادی را تولید می‌کند. اگر این جریان آسیب رسانی معمولی عبور کند اتصال به صورت کوتاه ایجاد شده و در اثر حرارت زیاد سیم ذوب می گردد. اما المنت حرارتی که با آن آشنا شدیم به علت استفاده از ماده نیمه رسانا در ساختار آن ها این خاصیت را ندارد. این ماده مقاومت بالایی داشته و در اثر گرما لایه ای به اسم اکسید کروم به وجود می‌آورد. لایه مربوطه چسبنده بوده و از سوختن، شکستن و اکسید شدن بخش های داخلی نیمه ‌رسانا جلوگیری می کند.

قیمت المنت

المنت ها با توجه به این که انواع مختلفی دارند دارای تعرفه و قیمت متفاوتی هستند. ممکن است بخواهید المنتی به طور سفارشی برای شما ساخته شود. به همین علت قیمت دقیق آن باید طبق خواسته شما محاسبه شود. در نتیجه اول المنت مورد نظر خود را با توجه به نیاز و سلیقه خود انتخاب کرده سپس نمونه با کیفیت آن را تهیه کنید. همچنین توجه داشته باشید که این محصول را حتما از فروشگاهی مطمئن بخرید تا بهترین خرید عمر خود را تجربه کنید.

خرید المنت حرارتی

خرید المنت

در مقاله پیش رو به طور کامل با المنت حرارتی و انواع آن آشنا شدیم. همچنین دانستیم که المنت حرارتی انواع مختلفی دارند که در صنعت های مختلف و وسایل گرمایشی می ‌توان از آن ها استفاده کرد. در خرید المنت باید حتما نکات مختلفی مانند محل به کار گرفته شدن، شرایط محیطی و نوع کاربرد را در نظر گرفت. المنت حرارتی گرما و حرارت زیادی تولید می کند و در مقابل، مصرف پایینی دارد. این محصول ساده و پر کاربرد بوده و از یک یا چند رشته سیم نیمه هادی با مقاومت الکتریکی بسیار بالا ساخته شده است که در برابر جریان های الکتریکی بسیار مقاوم هستند.

از این المنت می توان در مکان های مختلف استفاده کنید. برای نمونه می‌توان به استخر ها، مخازن نگهداری مایعات، آبگرمکن ها، کوره ها و غیره اشاره کرد. خرید المنت ها و قیمت های آن با توجه به انواع آن ها متفاوت است. برای نمونه امروزه خرید المنت سرامیکی بیشتر است. به این دلیل که این المنت ها طول عمر بیش تری داشته و گرمای متعادلی را تولید می‌کند. در مقابل المنت سیلیکون در برابر دمای بالا مقاومت زیادی دارد و جنس آن غیر فلزی است. برای خرید المنت حرارتی مورد نظر خود حتماً نسخه با کیفیت آن را تهیه کنید و از فروشگاه مطمئن این محصول را بخرید.

المنت حرارتی(المنت گرمایی)

المنت حرارتی(المنت گرمایی): المنت حرارتی که نام دیگر آن المنت گرماییشی است یک سیم با مقاومت الکتریکی است. این سیم به دور یک استوانه عایق نارسانا پیچیده شده است.جنس این استوانه  اغلب از جنس سرامیکی یا خاک نسوز است. المنت حرارتی(المنت گرمایی) قطعه ای است که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند.

انواع المنت حرارتی و المنت گرمایی

انواع المنت-المنت حرارتی-المنت گرمایی

در واقع المنت حرارتی فرایند تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی را انجام می دهد.  انواع مختلف المنت ها با توجه به قطر، اندازه ، مقاومت و … در ترموهیتر باران طراحی و ساخته می شود. این المنت ها با توان های مختلف به مشتریان عزیز ارائه می گردد.

المنت حرارتی ترموهیتر باران-thbaran.comانواع المنت حرارتی(المنت گرمایی) در ترموهیتر باران

گروه ترموهیتر باران تولید کننده و پخش کننده انواع المنت های زیر جهت مصارف خانگی، تجاری و صنعتی است:

قیمت المنت حرارتی و گرمایی

 • المنت ریخته گری

 • المنت میله ای(پرکاربردترین و پر مصرف ترین المنت است.)

 • المنت فلنچ دار

 • المنت فشنگی

 • المنت سرامیکی(میکایی)

 • المنت حلقه ای

ساخت المنت حرارتی حلقه ای

 • کویل هیتر

 • سیلیکون رابر

 • و غیره

در هنگام خرید  به مقاوت درونی، ولتاژ کاری و جریان مصرفی دقت کنید. سیم المنت باید انعطاف پذیر باشد و در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد. گروه ترموهیتر باران تمامی این موارد را مورد توجه قرار می دهد.

تولید المنت در ترموهیتر باران به دو صورت دستی و دستگاهی امکان پذیر است. همچنین با در نظر گرفتن در خواست مشتریان عزیز سطح کیفیت جنس مشخص می گردد. بنایر این برای خرید المنت حرارتی و یا سفارش در فرمت مورد نظر با ما در تماس باشید.

کاربرد المنت حرارتی(المنت گرمایی)

المنت حرارتی یا گرمایی که مبدل انرژی الکتریکی به حرارتی است دارای مصارف خانگی بسیار است:

استفاده در بخاری برقی، سماور برقی، اتوی برقی، آبگرمکن برقی، سشوار، مایکروویو و … از مصارف خانگی این المنت هستند. کاربرد دیگر این المنت در صنعت است:

 • صنایع غذاییT صنایع پزشکی و آزمایشگاهیT انواع بسته بندی ها
 • صنعت شیشه و پلاستیکT صنایع ذوب و تزریق آلومینیمT صنایع پالایشگاهی(نفت و پتروشیمی)

المنت گرمایی و المنت حرارتیدر ادامه این المنت ها را به صورت دقیق تری بررسی می کنیم:

المنت ریخته گری

المنت ریخته گری با در نظر گرفتن کارایی مدنظر انواع مختلفی دارد. جنس این نوع المنت می تواند برنج، سرب، چدن و یا آلومینیوم باشد. همچنین این المنت در اشکال مختلف مانند دایره، مستطیل و مربع در گروه ترموهیتر باران قابل سفارش است. برای اطلاع از قیمت، گرفتن مشاوره رایگان و سفارش محصولات تماس بگیرید.

المنت ریخته گریتولید المنت حرارتی

المنت میله ای

المنت میله ای یکی از کاربردی ترین و پر مصرف ترین المنت ها است. این المنت در پوشش های مسی- استیل و غیره تولید می شود. المنت میله ای انواع گوناگون از قبیل فلنج دار- فین دار و مهره دار دارد. موارد مصرف المنت میله ای  در سرد خانه- دست خشک کن و … است.

المنت میله ای در ترموهیتر باران در توان های مختلف، ولتاژهای گوناگون، در انواع سایزها  و با بهترین قیمت قابل سفارش است. لطفا با ما تماس بگیرید.

المنت میله ایالمنت حرارتی و هیتر گرمایشی

المنت فشنگی

المنت فشنگی نوعی المنت گرمایی است. از آن جایی که این المنت ها دارای چگالی زیاد هستند قابل سفارش در هر ابعادی هستند. همین متغیر بودن قطر و ابعاد ، اجازه می دهد المنت فشنگی(هیتر فشنگی) برای هر نوع کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

از کاربرد های اصلی این المنت گرمایش مخازن، صنعت ، امور پزشکی و غیره است. المنت فشنگی مدل های مختلف دارد؛ حمل و نقل آن بسیار آسان است و قیمت آن پایین است.

این المنت در هر سایز با هر نوع ابعاد و مدل در ترموهیتر باران قابل سفارش است.

المنت فشنگیخرید المنت گرمایشی

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی یک قطعه سرامیکی با مقاومت بالاست. این المنت دارای پوشش استیل و الکتروگالوانیزه است. المنت سرامیکی نسبت به المنت های دیگر مزایای زیادی دارد از جمله این مزیت ها می توان به توان حرارتی بالا، طول عمر بالا و مقاومت زیاد است.

این نوع هیتر در ابعاد و وات های گوناگون تولید می شوند که با توجه به سفارش شما ساخته می شوند. برای سفارش این نوع المنت کافی است قطر سیلندر، عرض و وات هیتر را برای ترموهیتر باران ارسال نمایید.

قیمت المنت حرارتی و المنت ریخته گری

المنت سرامیکی

المنت کویل هیتر- فلکسی بل

طراحی و تولید کویل هیتر به صورتی است که نسبت به سایر المنت ها پراستفاده تر است. این المنت قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد؛ همچنین به خاطر حجم کم و توان حرارتی بالا جزو المنت های پرمصرف و منحصربه فرد به شمار می آید.

این المنت قابلیت انطباق با ترموکوپل را نیز دارد طوری که المنت در سر یا مرکز المنت قرار بگیرد.

علیرغم این که کویل هیتر می تواند به هر شکل و فرمی درآید اما بهتر است تنها یک بار شکل دهی شود تا فلز بیرونی آن سفت نشود. ترموهیتر باران سفارش انواع کویل هیتر را از سر تا سر ایران می پذیرد.

المنت کویل هیترساخت المنت گرمایشی

المنت های گرمایشی بر اساس ولتاژ و ساختار

 • المنت حرارتی 12 ولت
 • المنت حرارتی 100 وات
 • المنت حرارتی 24 وات
 • المنت حرارتی 100 وات
 • المنت حرارتی 220 وات
 • المنت حرارتی صفحه ای
 • المنت حرارتی فنری
 • المنت حرارتی سیمی

سایر المنت های گروه ترموهیتر باران

المنت آبکاری ضد اسید، سفارش و خرید ترموکوپل(ترموستات)، المنت تسمه ای-کمربندی-حلقه ای، المنت ضد اسید، المنت پره ای، المنت شیشه ای یا کواترزی، المنت سیلیکون رابر، المنت سماوری

لینک مرتبط: سایت ویکی پدیا

انواع المنت حرارتی که در ترموهیتر باران تولید می شود؟

المنت تسمه ای و کمربندی-المنت حلقه ای، المنت ضد اسید، المنت شیشه ای یا کواترزی، المنت سیلیکون رابر

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست