ترموهیتر باران

المنت میله ‌ای

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. المنت میله ‌ای

المنت میله ای یکی از انواع المنت ها حرارتی می باشد که از روکش لوله‌ ای با جنس استیل و یا حتی در برخی موارد از جنس آلومینیوم و مس ساخته می شود. داخل این لوله از سیم کروم نیکل مقاومتی فنر شده استفاده شده که توسط خاک اکسید منیزیم عایق گشته و هیچ اتصال الکتریکی به لوله و بدنه روکش نمی دهد. همچنین با دو پیچ، اول و آخر فنر بسته شده که به اصطلاح به آن نقطه سرد می گویند.
علت این امر این است که این پیچ ها هیچ وقت گرم و داغ نشده و در مدل ‌های استاندارد این المنت ها در نقطه سرد در نظر گرفته می‌شوند. به طور کلی المنت میله ای و لوله ای از انواع المنت ها می باشد که در مقاله پیش رو قصد داریم به طور کامل به معرفی آن بپردازیم تا شما عزیزان بیش تر با آن آشنا شوید.

آشنایی با المنت میله ای

تا این قسمت از مقاله تا حدودی با المنت های میله ای آشنا شدیم . نیروی الکتریکی این المنت ها توسط نیروی برق اعمال می شود به گونه ای که ابتدا برق به دو سر المنت متصل شده و سیم کروم نیکل آغاز به مقاومت می کند و انرژی الکتریکی را درون خود حفظ می نماید. با این وسیله سیم گرم شده و به اطراف خود حرارت انتشار می دهد. بعد خاک اکسید منیزیم این گرمایش و حرارت را به روکش انتقال داده و المنت مورد نظر، آغاز به سرخ شدن و داغ شدن می کند. توجه داشته باشید که هرچه سیم فنر شده داخل لوله کم تر باشد حرارتی که تولید می نماید بیش تر است و برعکس.
هر چه طول سیم بیش تر باشد حرارت ایجاد شده کم تر است. همچنین توجه کنید که عمر مفید نیز در صورت کوتاه بودن فنر کاهش پیدا می‌ کند. این المنت ها انواع مختلف و متنوعی دارند و می توان آن ها را به طور سفارشی در اشکال مختلف ساخت تا نیاز مشتری برای قرق کردن مستقیم در مایعات مختلف مانند حلال‌ها، روغن، غیر محلول ها و غیره فراهم شود. لوله استیل که جهت روکش از آن استفاده می شود درجه بالا تری را تحمل کرده و در برابر رسوب و خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

خرید المنت میله ای

انواع المنت میله ای

در قسمت قبل تا حدودی با المنت میله ای صنعتی آشنا شدیم. در این قسمت قصد داریم به انواع آن پرداخته و هر یک را مورد بررسی قرار دهیم. المنت های فین دار رادیاتی یکی از انواع المنت های میله ای هستند که از آن در بخاری های برقی، سوله ها، کارخانه ها و شرکت ها جهت ایجاد حرارت و همچنین گرم کردن محیط استفاده می شود. المنت های کباب پز نوع دیگری از المنت های میله ای می باشد که در رستوران ها، آشپزخانه ها و حتی کشتی ها می توان از آن استفاده کرد.
دیگر المنت میل های نوع پره دار می باشد که برای استفاده در فضا های کارگاهی از طریق فن و با پرتاب باد گر مناسب است و می تواند محوطه و محیط کارگاه را گرم کرده و دمای آن را متعادل سازد. در اغلب پروژه های صنعتی ایجاد حرارت برای بخش های مختلف و تغییرات شیمیایی در حین مراحل تولید ضروری می باشد. امروزه اغلب با به کار گیری المنت های پره دار در خطوط مختلف تولید، می ‌توان به افزایش درجه حرارت گاز ها کمک کرد.
البته توجه داشته باشید که این محصول علاوه بر افزایش حرارت گاز ها برای حرارت دهی، خشک کردن آنیلینگ، پیش گرمکن ها، رطوبت دهی مواد شیمیایی و نانو تکنولوژی نیز کاربرد بسیاری دارد. یکی دیگر از انواع المنت های میله ای، المنت میله ای ضد آب و ضد اسید می باشد که روکش آن آلومینیوم یا مس است. همچنین این المنت ها می توانند دمای بالای ۴۰۰ درجه را در صنعت های مختلف به راحتی تحمل کنند.

 

کاربرد المنت میله ای

از المنت های میله ای حرارتی می توان در هر مکانی استفاده کرد. به طور مثال به صورت مستقیم در گارد های ماشین کاری شده جهت انتقال حرارت هدایت می شوند و حرارت پایداری را در هر نوع کاربرد خاص فراهم می نمایند. یکی از کارایی های ارزش مند هیتر میله ای، یخ زدایی و جلوگیری از تراکم بالا می باشد. در بسیاری از شرایط مختلف المنت های میله ای انتخابی مطمئن و کم هزینه در بیش تر صنعت ها است.

 

قیمت المنت میله ای

قیمت المنت میله ای

قیمت المنت میله ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای نمونه می‌توان به انواع آن، محیط مورد نظر و همچنین ابعاد آن اشاره کرد که می ‌توان روی قیمت محصول تاثیر گذار باشد.

خرید المنت میله ای

در مقاله پیش رو به طور کامل به معرفی المنت میله ای، کاربرد و مزیت های آن پرداختیم تا شما عزیزان بیش تر با این محصول منحصر به فرد آشنا شوید. امروزه بسیاری از مراکز به ساخت المنت میله ای رو آورده اند. برای خرید این محصول و انتخاب آن حتماً به حداقل و حداکثر فضایی که می خواهید به این المنت اختصاص دهید توجه کنید. دومین معیار جهت انتخاب این محصول این است که می خواهید در محیط مورد نظر از چه دمایی استفاده کنید. هر چه دما، بالا تر باشد؛ باید المنتی انتخاب کنید که وات بر سانت آن بیش تر باشد. همچنین توجه داشته باشید که نسخه با کیفیت این محصول را خریداری کنید و آن را از فروشگاهی بخرید که به آن اطمینان دارید.

المنت میله ‌ای: المنت میله‌ ای برای گرم کردن مایعات، گاز و محیط‌ های مختلف و مخازن استفاده می‌گردد. این نوع المنت به مدل‌های مختلف و فلج‌های برنجی استیل و غیره ساخته می‌شود.
المنت میله ‌ای به صورت لوله فولادی بوده که داخل آن سیم پیچی از جنس نیکل کروم و خاک و اکسید منیزیم پر شده است. دو سر این المنت به برق متصل می شود. این نوع المنت به اشکال مختلف خمکاری و مدل داده می شود و همچنین به صورت پره ای و فین دار برای گرم کردن محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در شکل زیر ساختار المنت میله ای نشان داده شده است.

المنت میله ‌ای ترموهیتر باران

المنت میله ‌ای ترموهیتر باران

ویژگی المنت میله‌ ای (المنت فلنچ‌دار)

از ویژگی های اصلی هیتر یا المنت میله ای که نام دیگر آن المنت فلنچ دار(Flanged Heaters) است، انعطاف پذیری آن است. از دیگر ویژگی های هیتر های میله ای یا فلنچ دار ایمنی بالای آن است. کاربرد المنت میله ای در بسته بندی ها، مخازن روغن و آب داغ،کارخانه ها ، صنایع شیمی، نفت و پتروشیمی و … می باشد. کاربرد دیگر این نوع المنت پیشگیری از تراکم بالا و یخ زدایی است.

کارایی المنت میله ای:

المنت میله ای دارای کارایی های بسیار گوناگونی بوده و تقریبا در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کارایی هایی که المنت های میله ای بسیار در آن مورد استفاده قرار می گیرد یخ زدایی و جلوگیری از تراکم بالا است.

این نوع المنت در اندازه های مختلف و  انواع اسپانیایی، ترک، ایتالیایی و ایرانی وجود دارد .

جنس المنت های میله ای به شکل استیل، تیتانیوم و مس موجود است.  المنت میله ای در شکل های گرد، مثلثی، پرس شده و …  در گروه ترموهیتر باران قابل سفارش است.

کاربرد المنت میله ای-thbaran.com

کاربرد المنت میله ای-thbaran.com

انواع المنت میله‌ ای (المنت فلنچ‌دار):

 • هیتر میله ای ظرفشویی
 • المنت سماور پلانی
 • المنت سماوری مهره دار
 • المنت صاف
 • المنت فلنج دار
 • المنت مهره دار
 • المنت یو شکل
 • المنت قالبی
 • المنت صاف مهره دار
 • المنت لباسشویی
 • المنت گرمکن غذا
 • المنت سونا
 • المنت  مارپیچ شکل مهره دار
 • المنت اتوکلاو
 • المنت یخچالی
 • المنت میله‌ای فین دار
انواع المنت میله ای محصولی از ترموهیتر باران

انواع المنت میله ای محصولی از ترموهیتر باران

کاربردالمنت میله ‌ای (المنت فلنچ‌دار):

 • لباسشویی
 • ظرفشویی
 • سماور
 • هیتربخاری
 • یخچال
 • هوا گرم
 • هوا خشک

در فیلم زیر بخشی از خمکاری المنت میله ای در ترموهیتر باران را مشاهده می نمایید.

توضیحات بیشتر درباره المنت

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام با تشکر از اطلاعات خوبتون میخواستم بدونم المنت میله ای به چه قطرهایی ساخته میشود؟

  پاسخ
  • سلام با تشکر از توجه شما
   المنت میله ای از قطر 6 میلی متر تا 200 میلیمتر ساخته میشه. برای مشاوره بیشتر میتونین با شمارمون تماس بگیرین. ممنون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست