المنت فشنگی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت فشنگی یا کارتریجی (Cartridge Heaters) از مهم ترین المنت های مورد استفاده در صنعت است. المنت فشنگی یکی از اجزای مهم و سازنده سایر المنت ها می باشد بنابراین میتوان گفت کاربرد عمومی در تمام مصارف گرمایشی دارد. روکش موجود در این نوع المنت باعث ایجاد حرارت زیاد می شود؛ همچنین از آنجایی که جنس این روکش  قابل تغییر است  می تواند متناسب با فضاهای مختلف ساخته شود.

المنت فشنگی المنت کارتریجی

این نوع المنت به‌صورت لوله‌ای فولاد ضدزنگ و در سایزها، توان‌های مختلف برای انواع استفاده می‌شود و جزء المنت‌های پرمصرف می‌باشد. ساختار داخلی این المنت از سیم نیکل کرم و خاک و سرامیک برای گرم کردن انواع قالب های صنعتی و دستگاه های تزریق و صنایع مواد غذایی بوده و بسیار پرمصرف است.

هیتر فشنگی یکی از کاربردی‌ترین المنت‌ها در داخل قالب‌های صنعتی می‌باشد.این نوع المنت به علت متغیر بودن در سایز، طول و قطر پرمصرف می‌باشد. این نوع المنت  را از قطر 4 میلی متر  تا قطر 30 میلی متر می‌توان تولید کرد.

این نوع المنت از 50 وات تا 3000 وات قابل تولید می‌باشد.

المنت فشنگی ترموهیتر باران thbara.com

اجزای المنت فشنگی

داخل این نوع المنت از سیم فنر شده کروم نیکل و خاک نسوز و سرامیک به کار برده می‌شود. روکش هیتر فشنگی از نوع استیل ضد زنگ می‌باشد. این نوع المنت را می‌توان به صورت ترموکوپل دار نیز تولید کرد.

المنت فشنگی از یک طرف با جوش آرگون بسته می‌شود  و از یک طرف دیگر با دو سیم که جریان برق را وارد می‌کند ساخته می‌شود.

اجزای المنت فشنگی-thbaran.com

کاربرد المنت فشنگی

از کاربردها و مصارف مهم این نوع المنت استفاده در صنعت بسته بندی است. همچنین المنت فشنگی در تولید ابزارالات پزشکی مانند انواع دماسنج ها کاربرد دارد. این نوع المنت را در مایعات و اسیدهای با خورندگی بالا نیز می‌توان استفاده کرد. صنعت حمل و نقل، المنت ماشین ظرفشویی-پانچ-تمبرهای داغ و … از دیگر کاربردهای المنت فشنگی است. حمل و نقل آسان، قیمت مناسب و استهلاک پایین از جمله محاسن المنت های فشنگی است.

این نوع المنت چون چگالی بالایی دارند در هر ابعادی قابل سفارش است. انواع مختلفی از این نوع المنت در ترموهیتر باران طراحی و ساخته می شود.

توضیحات بیشتر

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست