المنت ریخته‌ گری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. المنت ریخته‌ گری
المنت ریخته گری (هیتر های ریخته گری)  جزو پر مصرف ترین المنت ها محسوب می‌شود. این المنت از جنس آلومینیوم و برنج بوده و در توان دمایی و اشکال مختلفی ساخته می شود. المنت ریخته گری نوعی از المنت ها بوده که با انواع مایعات قابل خنک کردن است. به علت کاربرد زیاد این محصول امروزه سفارش المنت ریخته گری افزایش یافته است. در ساخت و طراحی المنت ریخته گری از المنت های میله ای استفاده می شود. این نوع نیز مانند هیتر ریخته ‌گری پر مصرف بوده و در اشکال مختلف دایره و مثلث پرس شده و به صورت ترکیبی وجود دارد.

جنس برنج و آلومینیوم موجب می‌شود تا حرارت به طور یکسان و یکنواخت در قالب پخش شود. المنت ریخته گری جهت صنعت در مناطق مرطوب بسیار مناسب می باشد. همچنین برای کارخانه تولید کابل پی وی سی نیز می توان از آن استفاده کرد. هیتر های ریخته گری که نام دیگر المنت ها هستند می ‌توانند درجه حرارتی بالغ بر ۷۰۰ درجه سانتی گراد را ایجاد کنند.

این محصولات با آلیاژ های آلومینیوم ریخته گری می شوند و درجه حرارت ۴۰۰ درجه ای را برقرار می سازند. در مقاله پیش رو قصد داریم تا به طور کامل به موضوع خرید المنت ریخته گری پرداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیش تر با آن آشنا شوید.

المنت ریخته گری - هیتر ریخته گری

آشنایی با المنت ریخته گری شده

همان طور که گفته شد این نوع المنت از جنس های برنج و آلومینیوم تشکیل شده است و در قدرت، توان ها و اشکال مختلف برای ماردون های دستگاه های الکترونیک، پلاستیک و انواع دستگاه های آزمایشگاهی و پالایشگاهی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

المنت ریخته گری با سایر هیتر هایی که مشابه آن هستند تفاوت‌هایی دارند که برای نمونه می توان به مقاومت بسیار آن در مقابل گاز و آب اشاره کرد؛ به گونه ‌ای که این المنت در مقابل موانع خارجی هیچ آسیبی نمی ‌بیند. همچنین هیتر های ریخته گری بر خلاف بسیاری از المنت های دیگر پر بازده و پر مصرف هستند.

المنت ریخته گری انواع مختلفی دارد که می‌ توان آن ها را بر حسب آلیاژی که برای تولید آن ها مورد استفاده قرار گرفته دسته بندی کرد. انواع المنت ریخته گری شامل المنت های ریخته گری آلومینیومی، برنجی و غیره هستند که هر کدام از آن ها مشخصات و ویژگی خاص خود را داشته و در صنعت های مختلفی می توان از آن ها استفاده کرد.

المنت ریخته گری شده

ساخت المنت ریخته گری

جهت ساخت اهرم های ریخته گری از آلیاژ هایی مانند برنج و آلومینیوم ریخته گری شده استفاده می شود. مهم ترین و اصلی ترین فاکتور در طراحی و تولید این نوع المنت، ماده حرارتی به کار رفته در آن می ‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که ریخته گری فن شکل دادن آلیاژ ها و فلزات مختلف توسط ذوب و ریختن مذاب در محفظه ای به اسم قالب می باشد. سپس آن ها سرد شده و انجماد آن ها صورت می گیرد.

ریخته گری قدیمی ‌ترین فرایند شناخته شده برای به دست آوردن شکل مختلف فلز ها می باشد. جالب است بدانید که نخستین کوره های ریخته گری از خاک رس ساخته شدند و لایه هایی از چوب و مس در آن چیده می‌ شد. درصد بالایی از کالا های تولید شده حداقل یک قطعه ریخته گری دارند. همچنین اندازه قطعات ریخته شده می‌تواند از چند گرم و چند میلی متر تا بیش از ۱۰ متر و چندین تن باشد. این فرآیند زمانی استفاده می‌شود که تولید، اشکالی پیچیده داشته یا قطعات مقاطع توخالی یا حفره های داخلی داشته باشد.

همچنین می‌توان گفت که قطعاتی که سطوح منحنی نا منظمی دارند و دارای قطعات بسیار بزرگ یا قطعات ساخته شده از فلزاتی که ماشین کاری آن ها دشوار می ‌باشد را بیش تر به روش ریخته گری می سازند. عملیات ریخته گری به طور کامل در دو قالب ریخته گری در قالب های یک بار مصرف بی بار و قالب های دائمی انجام می شوند.

اما از روش های آن می توان به ریخته گری تحت فشار که سریع ترین نوع از روش های ریخته گری است، ریخته گری با قالب ماسه ای، ریخته گری دقیق، ریخته گری در قالب گچی و ریخته گری ثقلی اشاره کرد. توجه داشته باشید که هر یک از این روش ها دارای مزیت ها و معایبی هستند و کاربرد مخصوص به خود را دارند و نمی توان روشی را از سایر روش ها برتر دانست.

خنک کردن المنت ریخته گری

تا این قسمت از مقاله به طور کامل به معرفی المنت ریخته گری پرداخته شد و به طور کامل با آن آشنا شدیم. مهم ترین ویژگی این المنت ها دوام و مقاومت آن ها می باشد. علت این مقاومت و طول عمر بالا، حفاظت از آن در قالب هایی از آلیاژ آلومینیوم، برنج یا چدن است و المنت درون آن به خوبی محافظت شده است. این المنت ها در مقابل هر ضربه و خطرات فیزیکی مقاومت کرده و از آن ها دور هستند. همچنین ممکن است در برخی از موارد در دستگاه ها و صنایع مختلف به خنک کردن سریع المنت ها احتیاج باشد.

توجه داشته باشید که این فرآیند در المنت های ریخته گری با دو روش مختلف انجام می شود. نخستین روش، طراحی و تعبیه کردن لوله هایی از جنس استیل در داخل ریخته گری و کنار المنت ها و گردش آب یا ضد یخ برای پایین آوردن دمای المنت می باشد. دومین روش نیز طراحی هیتر به شکل شیار دار برای خنک نگه داشتن و همچنین ایجاد گردش هوا به کمک یک فن است.

قیمت المنت ریخته گری

قیمت المنت ریخته گری

در مقاله پیش رو با خصوصیات این المنت به طور کامل آشنا شدیم و دانستیم که از جمله المنت های پر کاربرد بوده که در صورت تهیه نسخه با کیفیت آن می توان در مدت زمان طولانی از آن استفاده کرد. همچنین دانستیم که المنت ریخته گری مزیت های بسیاری دارد و می ‌توان از آن در جا های مختلفی استفاده کرد.

قیمت المنت ریخته گری به عوامل مختلفی مانند نوع و مدل المنت، توان دمایی آلیاژ های استفاده شده در ساختمان ها و دیگر عوامل بستگی دارد. این المنت با توجه به ویژگی‌های بسیار خوبی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار است.

المنت ریخته گری شده گروه ترموهیتر باران- thbaran.com

همانطور که گفته شد این نوع هیتر از جنس های آلومینیوم- چدن و برنج است . در اشکال و توان های مختلف برای ماردون های دستگاه های مختلف پلاستیک، الکتروژن و انواع دستگاه های آزمایشگاهی و پالایشگاهی استفاده می‌گردد. تفاوت این نوع المنت با سایر هیترهای مشابه در این است که:

  1. در برابر آب و گاز مقاوم است و هیچگونه آسیبی نمی‌بیند.
  2. جزو هیترهای پرمصرف و پربازده می‌باشد.

گروه ترموهیتر باران جزو اولین و تنها تولید کننده این نوع هیتر در سطح کشور می‌باشد.

روش‌های خنک کردن ماردون دستگاه با المنت‌ ریخته‌گری

روش‌های خنک کردن ماردون دستگاه با المت‌های ریخته‌گری  به دو روش زیر انجام می‌شود:

  1. این نوع هیترها  را می‌توان طوری طراحی کرد که: داخل آن را لوله‌هایی از جنس استیل به صورت ام (M) یا ال (L) خمکاری کرد؛ سپس داخل ریخته گری همراه با المنت جا گذاشت. در صورت بالا رفتن دما برای جلوگیری از سوختن مواد داخل ماردون دستگاه  با مایعات خنک کننده مثل آب یا ضد یخ خنک کرد. این روش در بسیاری از دستگاه ها جوابگو بوده است.
  2. در روش دوم برای خنک نگه داشتن دستگاه در هنگام بالا رفتن درجه دمای مواد داخل ماردون از هیترهای شیاردار استفاده می‌شود. داخل آنها به صورتی طراحی شده که شیاردار است. این شیارها به صورت منظم در کنار هم قرار می‌گیرد. با یک فن از کنار قالب در هنگام خنک کردن دستگاه با کمک باد صورت می‌گیرد. این روش بیشتر برای دستگاه‌های اکستروژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از دلایلی که المنت ریخته گری جایگزین خوبی برای المنت‌های تسمه‌ای و سرامیکی است استقامت بالای این نوع هیتر است. در این نوع هیتر ابتدا المنت میله ای مطابق ولتاژ مورد نظر به صورت ال (L)  یا یو (U)  یا صاف شده خمکاری می‌شود. سپس در ریخته گری المنت وسط قالب با آلیاژهای از نوع آلومینیوم-چدن و برنج پوشیده می‌شود.

پس از مراحل تراشکاری و مواد خمکاری آماده بکار می‌شود. این نوع المنت از هرگونه ضربه و یا پاچیده شدن مواد و مایعات بسیار مقاوم  و ایمن می‌باشد و برای دستگاه‌های جدید بسیار کاربردی است.

المنت و هیتر ریخته گری محصول ترموهیتر باران

طراحی و تولید المنت ریخته گری در ترموهیتر باران

برای ساخت این نوع المنت ، المنت ها در آلیاژهایی از قبیل آلومینیوم  برنج و چدن و… ریخته گری و مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم ترین فاکتور در تولید و طراحی این نوع المنت، المنت حرارتی به کار رفته در آن است. گروه ترموهیتر باران از المنت های حرارتی با بالاترین کیفیت، جهت ساخت المنت های ریخته گری استفاده می‌کند.

برای سفارش این محصول یعنی المنت ریخته گری می‌توانید طرح و نمونه خود را برای ما ارسال نمایید. گروه ترموهیتر باران با در نظر گرفتن مصرف و کاربرد مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت محصول مورد نظر را طراحی و تولید و در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

مطلب مرتبط: ریخته گری (منبع: ویکی پدیا)

جنس المنت ریخته گری شده چیست؟

از جنس چدن، برنج و آلومینیوم است

المنت ریخته گری تا چند درجه گرما ایجاد می کند؟

700 درجه سانتی گراد حرارت تولید می کند

برای تولید المنت ریخته گری را کجا سفارش بدهیم؟

گروه صنعتی ترموهیتر باران تولید کننده انواع المنت ریخته گری و المنت حرارتی به صورت حرفه ای می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست