المنت ریخته‌ گری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. المنت ریخته‌ گری

المنت ریخته گری:

المنت ریخته گری (هیتر های ریخته گری) جزو المنت های پرمصرف هستند. این نوع المنت از جنس آلومینیوم – چدن- برنج بوده و در اشکال و توان دمایی مختلف ساخته می‌شود. همچنین این نوع هیتر با انواع مایعات قابل خنک کردن می‌باشد.

المنت ریخته گری- گروه ترموهیتر باران- thbaran.com

از المنت میله ای جهت طراحی و ساخت المنت ریخته گری استفاده می‌شود. المنت میله ای هم مانند هیتر ریخته گری از المنت های پرمصرف می‌باشد که در اشکال مثلث، پرس شده، دایره و ترکیبی وجود دارد.جنس آلومنیوم و برنج  باعث می‌شود حرارت به صورت یکسان در قالب پخش گردد. المنت ریخته گری برای صنعت در مناطق مرطوب مناسب است. همچنین برای کارخانه تولید کابل و پی وی سی استفاده می‌گردد.

هیترهای ریخته گری شده، توان ایجاد درجه حرارتی بالغ بر هفتصد درجه ی سانتی گراد را دارند. المنت هایی که با آلیاژ آلومینیوم ریخته گری شده اند، درجه حرارت  چهار صد درجه ای را برقرار می‌کنند .

المنت ریخته گری - هیتر ریخته گری

همانطور که گفته شد این نوع هیتر از جنس های آلومینیوم- چدن و برنج است . در اشکال و توان های مختلف برای ماردون های دستگاه های مختلف پلاستیک، الکتروژن و انواع دستگاه های آزمایشگاهی و پالایشگاهی استفاده می‌گردد. تفاوت این نوع المنت با سایر هیترهای مشابه در این است که:

  1. در برابر آب و گاز مقاوم است و هیچگونه آسیبی نمی‌بیند.
  2. جزو هیترهای پرمصرف و پربازده می‌باشد.

گروه ترموهیتر باران جزو اولین و تنها تولید کننده این نوع هیتر در سطح کشور می‌باشد.

روش‌های خنک کردن ماردون دستگاه با المت‌ ریخته‌گری

روش‌های خنک کردن ماردون دستگاه با المت‌های ریخته‌گری  به دو روش زیر انجام می‌شود:

  1. این نوع هیترها  را می‌توان طوری طراحی کرد که: داخل آن را لوله‌هایی از جنس استیل به صورت ام (M)یا ال(L) خمکاری کرد؛ سپس داخل ریخته گری همراه با المنت جا گذاشت. در صورت بالا رفتن دما برای جلوگیری از سوختن مواد داخل ماردون دستگاه  با مایعات خنک کننده مثل آب یا ضد یخ خنک کرد. این روش در بسیاری از دستگاه ها جوابگو بوده است.
  2. در روش دوم برای خنک نگه داشتن دستگاه در هنگام بالا رفتن درجه دمای مواد داخل ماردون از هیترهای شیاردار استفاده می‌شود. داخل آنها به صورتی طراحی شده که شیاردار است. این شیارها به صورت منظم در کنار هم قرار می‌گیرد. با یک فن از کنار قالب در هنگام خنک کردن دستگاه با کمک باد صورت می‌گیرد.

این روش بیشتر برای دستگاه‌های اکستروژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از دلایلی که المنت ریخته گری جایگزین خوبی برای المنت‌های تسمه‌ای و سرامیکی است استقامت بالای این نوع هیتر است. در این نوع هیتر ابتدا المنت میله ای مطابق ولتاژ مورد نظر به صورت ال (L)  یا یو (U)  یا صاف شده  خمکاری می‌شود. سپس در ریخته گری المنت وسط قالب با آلیاژهای از نوع آلومینیوم-چدن و برنج پوشیده می‌شود.

پس از مراحل تراشکاری و مواد خمکاری آماده بکار می‌شود. این نوع المنت از هرگونه ضربه و یا پاچیده شدن مواد و مایعات بسیار مقاوم  و ایمن می‌باشد و برای دستگاه‌های جدید بسیار کاربردی است.

المنت و هیتر ریخته گری محصول ترموهیتر باران

طراحی و تولید المنت ریخته گری در ترموهیتر باران

برای ساخت این نوع المنت ، المنت ها در آلیاژهایی از قبیل آلومینیوم  برنج و چدن و… ریخته گری و مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم ترین فاکتور در تولید و طراحی این نوع المنت، المنت حرارتی به کار رفته در آن است. گروه ترموهیتر باران از المنت های حرارتی با بالاترین کیفیت، جهت ساخت المنت های ریخته گری استفاده می‌کند.

برای سفارش این محصول یعنی المنت ریخته گری می‌توانید طرح و نمونه خود را برای ما ارسال نمایید. گروه ترموهیتر باران با در نظر گرفتن مصرف و کاربرد مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت محصول مورد نظر را طراحی و تولید و در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

مطلب مرتبط: ریخته گری (منبع: ویکی پدیا)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست