ترموهیتر باران

ساخت المنت حرارتی و سفارش المنت

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ساخت المنت حرارتی و سفارش المنت

در مقاله پیش رو علاوه بر ساخت المنت حرارتی و انواع دیگر المنت کاربرد های آن ها را نیز مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید تا در صورت نیاز به سفارش المنت یا هیتر بهترین نوع آن را با توجه به هدفتان انتخاب کنید.

المنت چیست ؟

در مقاله های قبلی با انواع مختلف هیتر و ساختار آنها آشنا شدید برای مرور به صورت مختصر کارایی و عملکرد آن ها را شرح می دهیم اما لازم است نحوه ساخت المنت حرارتی را برای شما توضیح دهیم.
المنت در واقع وسیله گرمایشی با ساختار ساده می باشد که از یک رشته سیم با مقاومت الکتریکی از جنس های نیکل و کروم ساخته شده اند و این سیم را به دور یک استوانه نارسانا سرامیکی، سنگی و … می پیچند.
سیم موجود با توانایی ایجاد حرارت و تحمل جریان بالای الکتریکی توانسته است به عنوان یک وسیله گرمایشی شناخته شده در فضا ها و تجهیزات آزمایشگاهی، وسایل آشپزخانه و موارد زیادی استفاده شود.

پس برای ساخت المنت حرارتی ساده به تجهیزات و ابزار زیر نیاز دارید

  • سیم
  • مقاومت های نیکل- کروم
  • یک استوانه نارسانا
  • سیم چین و انبردست
ساخت المنت حرارتی و ریخته گری

ساخت المنت حرارتی

مزایا المنت های حرارتی

المنت های حرارتی الکتریکی با توجه به اینکه با برق کار می کنند آلودگی ندارند و تولید آلاینده ندارند که این روزها با توجه به عوامل مخرب محیط زیست بسیار موثر هستند. کنترل دما و حرارت و عمر طولانی المنت های گرمایشی و هزینه کمتر نسبت به دیگر وسایل گرمایشی حائز اهمیت می باشد.

انواع المنت حرارتی

برای خرید انواع المنت و سفارش آن ها بهتر است عملکرد آن ها را شناخته و سپس انتخاب کنید.

المنت ریخته گری

المنت ریخته گری شده ساخته شده از آلومینیوم و برنج می باشد که در اشکال مختلف و توانا دمایی مختلف سفارش داده می شوند. در ساخت این هیتر از ” المنت میله ای ” استفاده می کنند و حرارت بالا بر 700 درجه سانتی گراد را می توانند تولید کنند. بنابراین اگر دنبال شکل خاصی از هیتر هستید یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

المنت میله ای

از جنس استیل و یا مس – آلومینیوم می باشد که داخل میله های آن سیم های نیکل و کروم فنر شده قرار می دهند و با خاک اکسید منیزیم آن را عایق می کنند برای اطلاعات کامل در مورد این نوع المنت گرمایشی به مقاله المنت میله ای مراجعه کنید. چرا که این هیتر را می توان جزه پر مصرف ترین ها دانست مخصوصا در وسایل آشپزخانه مانند سماور و لباسشویی دیده می شود.

المنت سرامیکی

این هیتر ساختار سرامیکی دارد که این امر باعث شده در برابر جریان الکتریکی بسیار مقاوم باشد و در نیروگاه های برقی و صنعتی بسیار مورد توجه می باشد.

کویل هیتر

المنت کویل هیتر یک نوع المنت میله ای می باشد که در اشکال مربع، مثلث و دایره ای ساخته می شوند قابلیت انعطاف این المنت و قابلیت گرمایشی این هیتر بسیار چشم گیر می باشد.

ساخت المنت حرارتی

معرفی کوتاه و مختصری از انواع هیتر را ارائه دادیم جهت مطالعه بیشتر به مقالات جامع آن ها مراجعه کنید و برای ساخت المنت حرارتی و سفارش انواع المنت با کارشناسان تیم ترموهیتر باران در تماس باشید.
گروه صنعتی ترموهیتر باران تا به امروز توانسته است با ساخت المنت حرارتی در اتواع مختلف بپردازد و  انواع المنت را برای صنایع مختلف طراحی و با کیفیت عالی بسازند و رضایت مشتریان خود را سرمایه خود قرار داده اند. برای ساخت المنت حرارتی و ترموکوپل ما در کنار شما هستیم.

فهرست